Sport to stay healthy           Sport-pentru a fi sanatos!

Cursuri de Arte Martiale-sustinute de Marius Imurluc!

Asociatia AIRS va pune la dispozitie un curs  de initiere si antrenament  -in Arte Martiale.

Cursul va fi predat de Marius Imurluc - luptator si instructor in Arte Martiale.

PROFIL DE LUPTATOR -MARIUS IMURLUC

A inceput cariera sportiva in anul 1991 intr-un club sportiv din Bucuresti.

La numai doi ani – datorita perseverentei , ambitiei , talentului si dupa mii de ore de pregatire  la antrenamente  obtine Centura Neagra la JU-JUTZU si KUNG-FU .

Urmeaza apoi o specializare pentru obtinerea centurilor 4DAN –in stil de lupta BUDO KAI si KICK BOXING.

In anul 2015 – devine Licentiat in Educatie Fzica si Sport

Din anul 1993 pana in anul 2013 – obtine cele mai multe victorii in campionatele sportive!

-obtine locul I in 54 meciuri

-obtine locul II in 3 meciuri

-obtine cupe si medalii la toate campionatele nationale si internationale;

Premii importante:

-Campion National  in anul 1997 tehnica JU-JUTZU

-Locul I cupa A.K.B.K. –an 2001 si 2002

-Cupa  Metrorex 2001

-Campion national Locul I  -KYOKUSHIN BUDOKAI KUMITE – anul 2000

-Locul II campionat National -2001

-Campion Mondial la KICK BOXING – in Canada

-Medalie de argint –vicecampion lupte libere –Italia –Perugia –an 2002

-Vicecampion European  profesionisti –Italia – 2003

-Campion multiplu national in 5 ani consecutivi – tehnica de lupta JU-JUTZU

-Campion European 2003 -   WUSHIU KUNK FU – in Germania

-Campion Mondial – WU SHU –IN Germania anul 2001

Datorita ambitiei si perseverentei – detine un palmares important de premii care l-a propulsat catre CARIERA SPORTIVA –devenind INSTRUCTOR ARTE MARTIALE

Din anul 2011 Marius activeaza ca INSTRUCTOR ARTE MARTIALE predand copiilor din Bucuresti dar si adultilor tehnici de lupta si aparare.

Marius recunoaste ca :

“Acest sport e spectaculos , necesita multa disciplina , invatarea tehnicilor de lupta necesita gandire ,autoeducatie si multa perseverenta .

Nu e un sport in care neaparat trebuie sa te bati ci sa inveti tehnica , sa stii sa te aperi si  sa schimbi modul de gandire.E un sport complex care te construieste pe interior dar  si pe exterior.”

Implicarea in comunitate

Din anul 2013 este membru fondator al Asociatiei AIRS-Initiative si Responsabilitate Sociala , participand la diferite acte de caritate sustinute de asociatie.

Mesaj catre parinti:

"Datorita provocarilor prin care eu am trecut la inceput de drum in acest sport (lipsa increderii celorlalti,lipsa sustinerii financiare,a educatiei si a informarii ,a dezinteresului statului pentru copiii talentati) am constientizat  ca azi - putem sa schimbam ceva pentru copiii nostri si pentru viitorul lor!"

Ce urmarim – atunci cand pregatim copiii?

In arte martial nu mijlocim doar tehnici de aparare si contra atac ci invatam copiii sa se  disciplineze si sa se educe!Consideram ca prin acest sport ii invatam sa devina “membri activi”.Copilul trebuie sa se dezvolte nu numai fizic si pur sportiv.La antrenamente sarcina noastra principala este de a EDUCA!

Unii copii sunt timizi,retrasi ,lipsiti de contact cu semenii lor ,unii pot fi batausi insa doresc sa intre in colectivitate , unii sunt talentati iar prin sport ii ajutam sa devina persoane constiente ,sincere ,deschise - invatand sa suporte atat victoria cat si esecul  unui concurs!

Fiecare copil care practica sport se va simti liber ,recunoscut si ocrotit in colectivitate dar si in societate , isi va creste increderea in fortele proprii isi va modela si crea personalitatea proprie si  propria viata.

Marius concluzioneaza ca :

“Devii cel mai bun atunci cand perseverezi , devii disciplinat si te antrenezi continuu.Nu o singura lupta castigata inseamna victorie ci sa mentii nivelul castigat ,sa nu epatezi  pe laurii victoriei ci sa fii in continuare modest  si sa incerci sa urci cat mai sus …”

Trebuie in primul rand sa nu te compari cu nimeni si sa FII TU -CEL MAI BUN PENTRU TINE!”

Marturii - media :

Concurs Germania

Medalii

Norbert Liviu

Campionate nationale

Campionat Italia

Profil si cv de luptator

Pentru programari ,va rugam sa ne contactati  la

telefon 0767100695 sau mail:asociatia.airs@gmail.com

Va asteptam cu drag!

Antrenamente Kick Boxing in Bucuresti

Kickbox-ul nu este doar un sport de contact,ci este un sport

care te invata sa imbini gratia,tehnica ,stilul cu loviturile si sa    ai un mod de viata sanatos!

Este un sport care te invata cum sa iti canalizezi energia si te

va ajuta sa iti coordonezi mult mai bine activitatea corpului.

De ce sa faci Kickboxing?

• iti va intari musculatura

• imbunatateste activitatea cardiovasculara

• vei deveni mai flexibil si plin de energie

• te va ajuta sa slabesti

• te va ajuta in procesul de slabire

• te va relaxa

Asadar,argumentele nu lipsesc!

Te asteptam la antrenamente!

FAPTE BUNE

In luna decembrie 2014 , am incheiat anul declarand ca dorim sa facem doar fapte bune!Lucru care s-a si intamplat .

In decembrie 2014 am organizat concertul "Un colind si-o veste buna"

Solistii au fost copiii grupului "Stelute Dunarene" care si-au dovedit talentul si valoarea inca o data pe scena!

Copii minunati si tineri incununati de succes!Felicitari lor si echipei noastre!

PayPal ButtonPayPal Button